Chytré aplikace pro zahrádkáře
Vloženo: 22. 09. 2021
5 chytrých aplikací pro zahrádkáře
Věděli jste, že vám s pěstováním plodin na zahradě mohou pomoci i chytré aplikace? Vybrali jsme pro vás pět nejpoužívanějších.
1. Aplikace pro zahrádkáře začátečníky
Aplikace Gardroid vám pomůže nejen na začátku zahradničení. Co vše se v ní dozvíte?
- Jak pěstovat různé druhy zeleniny.
- Kdy a jak je sklízet.
- Jaké je vhodné období pro výsev jednotlivých druhů zeleniny.
- Jaké je období vhodné pro sklizeň.
Základní verze je zdarma a poskytuje informace pouze ohledně zeleniny. Pokud chcete aplikaci rozšířit například o rady ohledně pěstování ovoce či bylinek, budete potřebovat plnou verzi. Ta stojí přibližně 70 Kč.
2. Aplikace pro péči o rostliny na zahradě
Aplikace Neleň pro zeleň vás naučí, jak se jednoduše starat o rostliny ve vaší zahradě. Přesně tak, jak o ně pečují profesionální ovocnáři, floristé a zahradníci. Včas vám připomene, co která rostlina potřebuje. V kalendáři se dozvíte, že přišel čas rostliny přihnojit, přesadit, řízkovat nebo roubovat. Hned uvidíte, co je lepší udělat teď a co počká na další měsíc. V aplikaci najdete také odborné články.
3. Aplikace Zeleninový zahradní plánovač
Aplikace Zeleninový zahradní plánovač je inteligentní zahradní organizér. V aplikaci si například snadno přidáte připomenutí ohledně zalévání nebo hnojení. Také uvidíte všechny dosud provedené práce na zahradě. Hotové úkoly si odškrtnete podobně, jako byste to udělali v poznámkovém papírovém bloku.
4. Aplikace pro uspořádání zahrady
Nevíte, jak uspořádat zahradu? Jednoduchý online plánovač My Garden vám s tím pomůže. V plánovači si zvolíte tvar a velikost vašeho pozemku, v knihovně pak vyberete rostliny, bazén nebo stromy, které na zahradě chcete mít a umístíte je na požadované místo. Tento program si jistě oblíbíte pro jeho jednoduchost. Radost vám udělá i to, že zdarma.
5. Aplikace o neznámých druzích rostlin
Na zahradě i ve volné přírodě můžete narazit na rostliny, které neznáte. Nevadí, mobilní aplikace Garden Answers Plant Identifier vám s tím pomůže. Zvládne identifikovat až 20 000 rostlin a poskytne vám podrobné informace například o tom, jak se o rostlinu starat. Tato aplikace je zdarma. Pro podrobnější rady jsou vám k dispozici odborníci, ale toto poradenství je zpoplatněno.
Další články:
Inspirace pro zahradní posezení k odpočinku i zábavě
Jak prořezávat stromy a kdy je nejlepší období pro řez
Jak chytat dešťovou vodu? Jde to i na balkóně
Listopad - na co nezapomenout při práci na zahradě
Jak na odklízení sněhu?
Péče o dřevěná okna a dveře
Osm otázek, které je třeba si položit před koupí zahradního domku
Dřevostavby a jejich životnost